Joga Misy O nas
 

Masaż i terapia z wykorzystaniem dźwięków i drgań specjalnych mis, znana jest w Tybecie od ponad 5 tysięcy lat. Do europy przywiózł ją i rozpowszechnił niemiecki  inżynier Peter Hess po powrocie z Nepalu.

Legenda mówi, że lecznicze działanie mis odkryto przypadkiem: matka, bawiąca się ze swoimi dziećmi, oparła na brzuchu jedną z metalowych misek, w których codziennie podawała jedzenie. Chcąc zająć czymś maluchy, zaczęła uderzać w miskę najpierw łyżką, a potem leżącymi na ziemi kamyczkami i kawałkami drewna. Misa wydawała piękne dźwięki, kobieta grała więc na niej, podśpiewując pod nosem. Gdy skończyła, dzieci spały, a ona czuła, że ból żołądka, który dręczył ją od wielu dni, nareszcie minął. Opowiedziała o tym przyjaciółce, którą bolał kark. Postanowiły spróbować: obolała kobieta ułożyła się na ziemi, koleżanka ustawiła misę na jej plecach i zaczęła w nią delikatnie uderzać. Sztywność karku i pleców minęła!

Masaż misami dźwiękowymi (tybetańskimi) ma działanie relaksujące, lecznicze i psychoterapeutyczne. Terapia dźwiękiem przywraca harmonie organizmu, wzmacnia witalność, odpręża i rozluźnia.

Misy mają właściwości terapeutyczne - usuwają ból, choroby, strach, depresje, niepewność i wszelkie blokady. Dźwięki mis wnikają w ciało powodując wibrację i ruch komórek, każda komórka jest masowana i zostaje przywrócona odpowiednia częstotliwość komórkowa. Dźwięk precyzyjnie dobrany dodaje energii komórką zdrowym, a komórki, które uległy mutacji są niszczone. Ciało zostaje poddane wibracją uzdrawiającym i zaczyna się ruch regeneracyjny komórek. Dźwięki z mis wnikają w ciało powodując osiągnięcie stanu wewnętrznego spokoju, wzrost pewności siebie i powrót do zdrowia.

Masaż powoduje że promieniujemy wewnętrznym pięknem, uwalniamy napięcia i blokady. Misy wydają zróżnicowane dźwięki o różnych walorach terapeutycznych, których potrzebuje ciało prowadząc do jego harmonii na wszystkich poziomach.

Zastosowanie masażu misami dźwiękowymi:

  • likwidacja stresu i relaks poprzez rozluźnienie mięśni i blokad
  • w psychoterapii ( usuwanie lęków, depresji i innych problemów emocjonalnych )
  • w pedagogice ( u dzieci nadpobudliwych, autystycznych itd.)
  • w procesach leczenia i samoleczenia
  • bóle głowy i migreny
  • problemy z kręgosłupem, reumatyzmem, gościec
  • problemy z sercem, z zasypianiem i inne
  • wspomaga procesy samouzdrawiania (np. w chorobach nowotworowych)
  • wpływa na zdolności twórcze, kreatywność, poprawia zdolność koncentracji
  • w hospicjach ( pozwala łagodnie "przejść na drugą stronę" )