Joga Misy O nas
 
Ćwiczennia Jogi


Joga : co oznacza

Cel ćwiczeń

Joga a zdrowie

Dobre samopoczucie i szczęście

Świadomość własnego ciała

Stres - ulga i przeciwdziałanie

Joga-pochodzenie słowa  

Joga-pochodzenie słowa

 Słowo YOGA wywodzi się z występującego w sanskrycie, czyli klasycznym języku Indii, słowa "Yuj" który oznacza "łączyć się". To samo źródło językowe posiadają słowa: "jarzmo" oraz "powściągać".
Pierwotny czasownik "Yuj" oznacza dołączyć siebie do czegoś, albo przypisać sobie jakieś zadanie. Stąd w swoim podstawowym znaczeniu wyraża sam zamysł przygotowywania do ciężkiej pracy.

Wymagany wysiłek może być zarówno umysłowy jak i fizyczny, skirowany na przedmiot w najbliższym otoczeniu. Jeśli celem tego wysiłku ma być zdobycie doskonałego zdrowia albo długowieczności, to taki wysiłek ( zarówno umysłu jak i fizyczny ) przy zastosowaniu pewnych praktyk, jest nazwany "Joga" Jest to również rozwój siły psychicznej. Takie samo słowo używane jest by wskazać intelektualne szkolenie niezbędny dla osiągnięcia samokontroli, zbliżenia indywidualnej duszy z Bogiem, do świętej wspólnoty albo duchowej doskonałości.

Wiele książek zostało napisanych na ten temat w Indiach i na świecie. Opisują one różne gałęzie i metody zastosowania nauki zwanej "Joga". Znaleść w nich można również różne idee, które mogą być osiągnięte przez jej praktykowanie, a także co predestynuje początkującego do podejmowania się którejkolwiek z tych metod. Przez jakie etapy on musi przechodzić po kolei aby dojść do wyznaczonego celu. Jakie przezkody stoją na tej drodze, i jak je można pokonać. W drodze do doskonałości przydatny jest mistrz,trener, który pomoże każdemu kto rozpoczyna tą trudną droge w unikaniu przeszkód i w wyborze właściwej drogi aby osiągnąc zamierzony cel.Wszystkich chętnych z Bielska-Białej i okolicy zapraszamy na ćwiczenia jogi do naszej sali w Bielsku-Białej przy ulicy 3-go Maja 25