Joga Misy O nas
 
Ćwiczennia Jogi


Joga : co oznacza

Cel ćwiczeń

Joga a zdrowie

Dobre samopoczucie i szczęście

Świadomość własnego ciała

Stres - ulga i przeciwdziałanie

Stres - ulga i przeciwdziałanie  

Stres - ulga i przeciwdziałanie

Życie toczy się dziś bardzo szybko i wymaga sprostania konkurencji, co powoduje liczne stresy. Umiarkowany stres może mieć dobry wpływ motywujący, sprzyjający podejmowaniu wyznań i dodający energii. Gdy jednak pojaiwające się wyzwania przekraczają naszą aktualną odporność, gdy fizycznie, emocjonalnie czy też umysłowo nie możemy im podołać, odczuwamy dyskomfort, a nasze ciało broni się przed zadawanym mu gwałtem - przepracowaniem lub przeciążeniem. Pojawia się frustracja, napięcie mięśni, które może rodzić kolejne problmy, depresja, niepokuj, skrócenie oddechu i kłopoty z koncentracją.

Joga najpierw przynosi ulgę, następnie przeciwdziała dalszym objawom ogarniającego nas stresu. Ćwiczenia wyrabiające giętkość ciała pomagają unikać napięcia mięśniowego. Te same ćwiczenia wyrabiają nawyk głębokiego oddychania. Nawyk ten, nabywany przy ćwiczeniach pozycji jogi, utrwala się i przeciwdziałą spłyceniu lun nieregularnośći oddechu w sytuacjach stresujących. Pozwala to uzyskać spokuj i stabilność uczuciową. Oddychanie ma ścisły związek z emocjami i stanem umysłu, ćwiczenie zaś głębokiej relaksacji daje dobrą podstawę do zwalczania stresu poprzez kontrolę umysłu, co pozwala osiągnąć spokój i jasność myślenia.

cyt. Noa Belling "JOGA"

Wszystkich chętnych z Bielska-Białej i okolicy zapraszamy na ćwiczenia jogi do naszej sali w Bielsku-Białej przy ulicy 3-go Maja 25